Specialistai atsako – ką gali išduoti VIN patikrinimas?

Iš pirmo žvilgsnio VIN kodas gali pasirodyti kaip atsitiktinė raidžių ir skaičių eilė, neturinti jokio logiškumo ar prasmės. Iš tiesų yra visai kitaip. VIN gali atskleisti labai daug: jo dėka sužinoma automobilio istorija, gamyklinės detalės ir kiti svarbūs niuansai. VIN – tai visame pasaulyje naudojamas kodas, kuriame kiekvienas žymuo turi tam tikrą reikšmę.

VIN kodo svarbą nuginčyti išties sunku. Įvairios automobilių parduotuvės naudoja VIN sistemą, nes ši leidžia nesunkiai identifikuoja variklį, transmisiją, stabdžių sistemas ir kitas aktualias technines transporto priemonės detales. Net tokiu atveju, kai automobilių gamintojas atšaukia kai kurias transporto priemones, kiekvienu atveju nurodomas tokių automobilių VIN kodas.

Šis svarbus informacijos vienetas gali būti aptinkamas įvairiose Jūsų transporto priemonės vietose. Tai priklauso nuo automobilio gamintojo. Šis kodas gali „slėptis“ ant automobilio registracijos pažymėjimo, automobilio priekinio stiklo ar net ant kėbulo detalių.

Kaip iškoduoti VIN simbolius?

Tai paprasčiau nei atrodo! Iš 17 simbolių sudarytą VIN kodą sudaro 3 pagrindinės dalys:

Pirmieji trys simboliai

Šie simboliai identifikuoja gamintoją: jie nurodo šalį, kurioje transporto priemonę pagamino ir kokia įmonė.

4–9 simboliai

Tai VDS kodas, kurį sudaro net 6 simboliai. Šie žymenys naudojami transporto priemonės tipui, varikliui identifikuoti ir gali apimti tokią informaciją, kaip modelis ir kėbulo stilius. 9-as žymuo visada būna skaičius. Tai yra kontrolinis skaitmuo. Matematinė formulė sugeneruoja šį skaitmenį, kad padėtų patikrinti, ar VIN kode nėra klaidos ar klastotės.

10–17 simboliai

Tai VIS kodas, sudarytas iš 8 simbolių. Paskutiniai 4 žymenys gali būti tik skaičiai. Ši dalis skirta atskirai transporto priemonei identifikuoti. Iš jų galima sužinoti transporto priemonės pagaminimo metus ir gamyklą.

Taigi, VIN yra raktas, leidžiantis atrakinti svarbią informaciją apie transporto priemonę, jo dėka sužinoma automobilio istorija. Tai ypač svarbu, jeigu šiuo metu vairuojate arba planuojate įsigyti dėvėtą automobilį – VIN patikrinimas gali padėti išsiaiškinti, ar automobilis nebuvo vogtas arba ar tvarkant jo dokumentus tyčia nebuvo įvelta klastotė, siekiant nuslėpti tam tikras detales.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *