Kuo skiriasi elektromobilių įkrovimo laidai?

 Elektromobilis – vis dažniau Lietuvos keliuose sutinkama transporto priemonė. Populiarieji automobilių gamintojai šiais laikais gali pasiūlyti platų elektromobilių asortimentą, nesunkiai finansiškai pasiekiamą eiliniam, vidutines pajamas uždirbančiam žmogui. Elektromobilis yra inovatyvi, draugiška gamtai transporto priemonė. Sėkmingam, kasdieniniam šio automobilio naudojimui reikalingos papildomos priemonės, tokios kaip elektromobilio įkrovimo stotelė, įkrovimo laidai. Elektromobilio įkrovimo laidas nėra universalaus naudojimo priemonė. Šie laidai pasižymi skirtingomis savybėmis, tad kaip žinoti kuris laidas pagal paskirtį tinka konkrečiai jūsų elektromobiliui? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, nusprendus įsigyti įkrovimo laidus?

 Visų pirma – kabelio ilgis. Tai mažas, tačiau labai svarbus aspektas. Įkrovimo laidai pasižymi itin skirtingo ilgio savybe, tad įsigijus per trumpą laidą, iškyla reali grėsmė, jog naujas įkrovimo laidas tiesiog nepasieks elektromobilio. Renkantis laido ilgį, reikėtų nepamiršti, jog yra tikimybė, kad laidą naudosite ne tik savo kieme. Dėl šios priežasties labai svarbu išsirinkti optimalų kabelio ilgį, kurį galėsite pritaikyti įvairiose gyvenimo situacijose, skirtingose vietose. Optimaliausias kabelio ilgis yra 7-9 m., tačiau esant poreikiui –  galima rinktis gerokai ilgesnį, didesniu pasiekiamumu pasižymintį ikrovimo laidą.

 Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kabelio srovės stiprumą. Reikėtų rinktis kabelį, kuris atitinka maksimalų korvimo greitį ir galią. Jeigu ateityje planuojate įsigyti elektromobilį turintį galingesnį akumuliatorių, galite įsigyti ir didesnę krovimo galią palaikantį kabelį.     Dažniausiai įsigijus elektromobilį, jį gaunate kartu su įkrovimo laidu. Tačiau vyrauja tendencija, jog gamintojai dažniausiai prideda universalų, tik standartiniams namų elektros lizdams tinkantį kabelį. Vadovaujantis naujo pirkinio instrukcija, reikėtų įsitikinti, kokia jungtis yra tinkama konkrečiai jūsų elektromobiliui. Taigi, priklausomai nuo automobilio, į elektromobilį reikėtų pajungti 1 arba 2 tipo jungtį, o kitam kabelio galui reikėtų naudoti, universalią 2 tipo įkroviklio jungtį.

 Elektromobilio instrukcijos vadove dažniausiai pateikiami išsamūs techniniai parametrai, jungčių galimybės. Tačiau, norint nesuklysti ir pasirinkti tinkamiausią įkrovimo laidą, visą detalią informaciją galite rasti elektromobilių priedus siūlančių parduotuvių internetiniuose puslapiuose, tokiuose kaip EVlaidai.lt.Tokio tipo parduotuvėse dirbantys specialistai pateiks kompetentingą informaciją ir patys rekomenduos individualiai jūsų elektromobiliui tinkantį įkrovimo laidą, stotelę ar bet kurį kitą, elektromobiliams skirtą priedą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *