Kodėl su metais blogėja automobilių priekinių žibintų stiklų kokybė?

Geras matomumas kelionės metu – saugumo garantija. Ne veltui transporto priemonės gana dažnai nepraeina techninės apžiūros dėl to, kad žibintai yra ne kokios kokybės arba netinkamai sureguliuoti. Tai yra būtina, kadangi prisideda prie gero matomumo kelyje.

Tamsiuoju metų laiku ir tamsiuoju paros laiku, esant blogam orui, dažniausiai ir pasimato, ar žibintai ir žibintų stiklai yra geros kokybės, tinkamai prižiūrėti ir ar nėra laikas juos atnaujinti.

Žibintų stiklus veikia aplinka

Natūralu, kad transporto priemonės žibintų stiklus veikia aplinka, kuri daro įtaką jų dėvėjimuisi. Žinoma, kad kuo mašina dažniau yra eksploatuojama, taigi, kuo ji dažniau naudojama didesniam greičiui pasiekti – tuo ir žibintai dėvisi greičiau, kadangi važiavimo metu į juos „atsitrenkia“ vabalai, įvairūs nešvarumai, kurie blogina pačių žibintų kokybę, šviesos sklaidą.

Kodėl priekinių žibintų stiklai tampa neryškūs?

Žibintų stiklus veikia daugelis veiksnių, tikrai ne tik dulkės bei vabalai. Jiems įtaką daro ir UV spinduliai, rūgštūs lietūs. Minėti veiksniai daro įtaką bet kokio tipo plastikams bei kitoms medžiagoms, tad visiškai natūralu, kad veikia ir stiklus. Jeigu Jūsų transporto priemonėje yra sudėtos halogeninės lempos arba kitos, kurios yra labai didelio intensyvumo išlydžio, pavyzdžiui, HID, tai problema gali būti dar didesnė. Kadangi tokie žibintai veikia prie aukštos temperatūros – pastaroji dar labiau veikia stiklus, greitina jų dėvėjimąsi.

Kaip žibintų stiklai daro įtaką kelionių saugumui?

Blogas matomumas kelyje – vienas rizikingiausių veiksnių, kuris gali prisidėti net prie avarijos sukėlimo. Ne veltui techninės apžiūros metu tiek daug dėmesio yra skiriama žibintams, šviesos pakreipimo kampui ir t.t. Rūpinkitės savo ir kitų saugumu ir eksploatuokite tik tokias transporto priemones, kurios yra pilnai paruoštos naudojimui. Tai apima ir gerą žibintų šviesos sklaidą, kurią užtikrinti gali laiku pakeisti stikliukai.

Svarbiausia, kad priekinių žibintų stiklai būtų perkami legaliose prekybos vietose, ten, kur gaminiui taikoma garantija. Tai yra tarsi saugumo rodiklis, kad transporto priemonės dalis tarnaus ilgai bei kokybiškai.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *