Dyzelinių variklių pranašumai

Dyzeliniai varikliai šiomis dienomis yra bene populiariausi. Tačiau tai nereiškia, jog bet koks dyzelinis variklis jums tarnaus ilgai ir nekels jokių problemų. Renkantis šią  mašinos vieną svarbiausių detalių labai svarbu pasitikėti gerai žinomais gamintojais. Cummins dyzeliniai varikliai – tai neabejotini lyderiai automobilių dalių rinkoje. Tad, kokiomis savybėmis pasižymi šie puikūs pramoniniai varikliai?

Dyzelinis kuras  kainuoja pigiau, negu benzinas. O ir patys dyzeliniai varikliai sunaudoja ženkliai mažiau kuro. Automobilių specialistai įvardija tokį dyzelinių variklių privalumą – padeda pagerinti traukos ir dinamikos charakteristikas, taip pat transporto priemonės valdymą. Taip nutinka todėl, kad kuras dyzeliniuose varikliuose sudega, kai yra tiekiamas.  Tai  padeda užtikrinti aukštą sukimo momentą esant žemoms apsukoms.

Nors vyrauja nuomonė, kad šaltomis oro sąlygomis dyzeliniai kurai pridaro daug rūpesčių, ekspertai teigia, jog Cummins dyzeliniai pramoniniai varikliai užsiveda be sunkumų. Paslaptis paprasta – tam pasitarnauja efektyvus pakaitinimo žvakės ir purkštukų pašildymas. Galiausiai,  dyzeliniai varikliai  pasižymi aukštu naudingo veikimo koeficientu.  Jis gali siekti net  50 %.

Paneigsime dar vieną mitą, neva, dyzeliniai varikliai nepasižymi ilgaamžiškumu. Dėl to, kad dyzeliniai varikliai įprastai veikia mažesniu apsisukimų per minutę greičiu, negu benzininiai, dėvisi ne taip greitai, o  automobilis tarnauja gerokai ilgiau.

Verta apsvarstyti ir ekologinius aspektus. Reiktų akcentuoti tai, jog dyzelinė transporto priemonė sudegina net 15 procentų mažiau kuro, nei benzininis automobilis. Tai jau tausoja gamtą. Teigti, kad dyzelinis kuras visai netaršus tikrai būtų neteisinga. Tačiau, lyginant su benzininiais automobiliais, dyzeliniai vis tiek nugalėtų mažesniu taršalų kiekiu.

Reiktų pakalbėti ir apie trūkumus šių variklių. Manoma, jog egzistuoja pernelyg didelė dyzelinių variklių remonto ir atsarginių detalių kaina. Jų kaina tikrai ne mažesnė nei kitų, Tačiau, kalbant apie remontą, reikia paminėti, jog čia galioja viena taisyklė, tinkanti bet kokiam varikliui – laikantis profesionalų  nurodytų rekomendacijų ir tinkamai eksploatuojant automobilį, variklio remonto  poreikis iškils labai retai. Todėl tikrai negalvokite, jog kitos transporto priemonės rečiau genda ir mažiau kainuoja jų remontas.

Pabaigai paminėsime – šiuolaikiniai dyzeliniai varikliai yra visiškai begarsiai. Tai labai patogu ilgose ir varginančiose kelionėse.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *