Įskilus transporto priemonės stiklui, vienu iš didžiausiu iššūkiu gali tapti naujo pasirinkimas. Tarp didžiulės pasiūlos įvairių specifikacijų ir gamintojų, labai sunku nepasimesti ir išsirinkti tokį variantą, kuris ilgai tarnautų, tačiau būtų kokybiškas kainos ir kokybės atžvilgiu. Pateiksime patarimus, kaip pasirinkti gamintoją ir į ką derėtų atkreipti dėmesį.
Perkant naują automobilio stiklą, pirmiausia galima rinktis, ar jis bus originalus ar ne. Pirmasis produktas dažniausiai būna kelis kartus brangesnis, todėl natūraliai kyla klausimas, ar yra tarp jų koks esminis skirtumas. Kai kurie meistrai, kurių pagrindinė veiklos sritis yra automobilių stiklai Vilniuje, sako, kad visiškai nėra skirtumų tarp originalaus ir neoriginalaus transporto priemonės stiklo, o kiti tvirtina, kad reikia investuoti ir įsigyti originalų stiklą. Patys vairuotojai, išbandę abu variantus, vieningo ir vienareikšmiško atsakymo taip pat nepateikia. Internete galima rasti daug įvairių atsiliepimų, tačiau ne visada galima ir jais aklai pasitikėti. Tokiu atveju, jei negalite patys apsispręsti, geriausia yra kreiptis į profesionalus, kurie patartų.
Svarbu žinoti, kas apskritai yra originalus transporto priemonės stiklas. Originalu vadinamas priekinis stiklas, su kuriuo automobilis išvažiuoja iš gamyklos. Patys automobilių gamintojai tokių stiklų negamina – jie užsako stiklą iš stiklo gamintojų. Būtent todėl žodis „originalas“ reiškia tą ar kitą gamintoją, kuris gamina stiklą konkrečiam automobilio prekės ženklui ar modeliui. Dėl šios priežasties kriterijus „originalus-neoriginalus“ nenulemia stiklo kokybės: jis tik parodo, ar konkretus automobilio gamintojas bendradarbiauja su kitu stiklo pardavėju, ar ne. Taigi teiginys, kad originalus automobilio stiklas tikrai bus geresnis už neoriginalų, nėra pagrįstas – dviejų gamyklų, kurių kiekviena gamina stiklą automobilių gamintojui, stiklo kokybė gali būti beveik vienoda.
Kitas, vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų yra, kokią kilmės šalį rinktis ir kuo skiriasi Europos ir Kinijos gamintojų produktai. Esminis ir svarbiausias dalykas yra stiklo sudėtis. Europos priekinių stiklų gamintojai gamina minkštesnius gaminius, todėl net jei automobiliuose montuojami žemos kokybės valytuvai, toks stiklas yra atsparesnis trinčiai. Kiniškas stiklas yra kietesnis, todėl dulkėms ar nešvarumams patekus ant paviršiaus, jį lengviau įbrėžti. Tačiau nereikia bijoti pirkti kiniškų stiklų, tiesiog dažniau keiskite valytuvų šepetėlius.
Ieškodami automobilių stiklų Vilniuje, galite rinktis tikrai iš gausios pasiūlos. Svarbiausia, konsultuokitės su specialistais ir šios srities profesionalais, kurie padės surasti geriausią sprendimą.
Sveiki!
Domina priekinis stiklas HYMERCAR B510.