Automobilio vertinimas: kada reikalingas ir kaip atliekamas?

Nors itin daug girdime apie nekilnojamojo turto vertinimą, daug dažniau nei su juo, gyventojams tenka susidurti su atvejais, kai yra reikalinga automobilio vertinimas. Tai yra specifinė vertinimo procedūra, kurią atliko profesionalūs ekspertai. Vertinimo metu galima nustatyti ne tik automobilio rinkos kainą, likutinę vertę, bet ir įvertinti patirtą žalą autoį vykio metu.

Kaip atliekamas vertinimas?

Dažniausiai automobilio vertinimas reikalingas norint parduoti automobilį ir siekiant išsiaiškinti, kokia šiuo metu yra jo rinkos kaina. Taip pat vertinimas gali būti užsakomas ir perkant automobilį, kai pirkėjas nori įsitikinti, kad pardavėjo prašoma kaina yra pagrįsta.

Tokiu atveju automobilio vertinimas yra atliekamas analizuojant rinkoje įvykusius panašius pirkimo ir pardavimo sandorius. Vertinama automobilio likutinė vertė, jo amžius ir analizuojama, kokios vertės sandoriai buvo įvykdyti perkant ir parduodant panašius automobilius. Taip apskaičiuojama ir įvertinama automobilio rinkos vertė.

Taip pat transporto priemonės vertinimas gali būti reikalingas po eismo įvykio, kai reikalinga įvertinti, kokią žalą patyrė transporto priemonė. Dažniausiai tokius vertinimus atlieka draudimo kompanijose dirbantys vertintojai, kurie šį darbą padaro greitai ir profesionaliai. Tačiau ne visuomet draudimo kompanijos įvertinta patirtos žalos suma vairuotojai yra patenkinti, todėl kartais kreipiasi vertinimo į nepriklausomus ekspertus. Jei gali greitai apskaičiuoti žalą ir pateikti vertinimą  vairuotojui, o šis gali rinktis iš draudimo kompanijos ir nepriklausomo eksperto parengtų vertinimų.

Kaip surasti gerą vertintoją?

Labai dažnai dėl automobilio vertinimo klientai kreipiasi į vertintojų agentūras, kuriose atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas. Kai kuriose agentūrose iš tiesų dirba daug skirtingų specialistų ir viena įmonė gali pasiūlyti tiek nekilnojamojo turto, tiek automobilių vertinimo paslaugas. Tačiau taip yra ne visur. Todėl geriausia vertinimo ieškoti internete paieškų laukelyje įvedus Jums reikalingą frazę „automobilio vertinimas“. Peržiūrėkite ir atsirinkite kelis paslaugos teikėjus, kurie atrodo patikimiausia. Nepamirškite pasidomėti, ar tai profesionalūs vertintojai.

Pavyzdžiui, jeigu ieškote nepriklausomo automobilio patirtos žalos apskaičiavimo vertintojo, gali būti, kad draudimo kampanija, kuriai teiksite vertinimą, yra patvirtinusi tam tikras vertinimo agentūras, kurių paslaugomis pasitiki. Tokiu atveju vertinimą reikėtų užsakyti tik jose.

Be to, kuo vertintojai profesionalesni, tuo greičiau atliks vertinimą. Automobilio vertinimas įprastai trunka nuo vienos iki kelių dienų. Jeigu paslauga užtrunka ilgiau, pasidomėkite, galbūt vertintojas neišmano savo darbo.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *